مرکز پژوهشی نظر/ انتشارات
سرزمین‌های باغ ایرانی با دکتر محمدمنصور فلامکی تحلیل نقش کشاورزی در شکل‌گیری منظر شهری مقایسه چهار رویکرد در مدیریت منظر شهری با پی‌یر ونسان آوای هستی باغ ایرانی با مهندس مهدی شیبانی ویژه‌نامه نورپردازی شهر مقوله چراغانی از نگاه صاحبنظران
شماره 24 مجله علمی ـ پژوهشی باغ نظر منتشر شد.
مرکز پژوهشی نظر/ انتشارات
سطوح معماری ما،هم در حرفه و هم در آموزش، به یک میزان پایین تر از جهان پیشرفته است. با در نظر گرفتن اینکه مشکلات معماری حرفه ای ما درواقع پس از شروع آموزش معماران به روش دانشگاهی به وجود آمده است، عجیب نیست اگر نتیجه بگیریم که ریشه اصلی بسیاری از مشکلات در معماری کشور را می بایست در آموزش معماری در کشور جستجو کرد و در آموزش است که می باید این مشکلات را به صورت زیربنایی ریشه کن کرد.
صدر– نیایش، نصف بودجه پایتخت را می‌بلعد/ رشوه‌گيري در شهرداري نزولي شده است/ شورای شهر، رعد و برق بدون باران نباشد/ اجازه تراكم غير‏مجاز در شهر تهران داده نمي‌شود/ باید برای تهران 22 فرمانداری تشکیل دهیم/ دهمین جشن تصویر سال از 5 اسفند آغاز می‌شود
کیوسک نظرآنلاین/شنبه 1391/11/28
فرهنگ،هنر،معماری و شهرسازی،موضوعاتی است که به دلیل اهمیت و جایگاه ویژه ی آن در جامعه،همیشه مورد توجه مطبوعات قرار می گیرد.انتخاب و بازنشر روزانه این مطالب در قالب یک گزارش،خالی از لطف نیست.آنچه در ادامه می خوانید،گزیده ای است از مطالب امروز مطبوعات کشور
سرپرست اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری استان گلستان گفت: طرح ساخت پل روی دیوار تاریخی گرگان ارائه شده است، ولی تغییراتی باید در آن ایجاد شود تا قابل اجرا باشد.
همزمان با انتقاد از افزایش نشریه‌های شهرداری رخ داد
علی نوذرپور تشریح کرد:
بحران مسکن در کشور چندین سال است که ادامه داشته و به رغم تمهیداتی که دولت نهم و دهم در این رابطه با طرح مسکن مهر اندیشید، همچنان افزایش بهای مسکن، یکی از معضلات اصلی اقتصادی کشور پابرجاست. در این میان، آن گونه که دکتر نوذر‌پور می‌گوید، خود طرح مسکن مهر، نمونه بارزی از تخلف دولت از طرح جامع مسکن است.
مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران رایگان شدن عوارض صدور پروانه و ارائه تراکم تشویقی را از مهمترین علت های رشد نوسازی بافت های فرسوده شهر تهران در مقایسه با سایر کلانشهرهای کشور دانست و گفت: چنانچه تسهیلات تشویقی برای نوسازی بافت های فرسوده در سطح کشور عمومی شود، قطعاً روند نوسازی در کلانشهرها نیز تغییر خواهد کرد.
معاون میراث فرهنگی کشور:
ما معتقدیم که خلاقیت و تغییر لازمه بقای مکان - ‌رخدادهای انقلابی است، برخلاف آثار و میراث تاریخی که نباید دچار تغییر و تحول شوند، مکان - ‌رخدادها باید تغییر کنند تا مورد توجه قرار گیرند، مکان‌ -رخدادها باید بر اساس خلاقیت‌های هنری و فرهنگی دستخوش تغییر شوند تا برای نسل آینده جذاب و گیرا باشند.
چه کسی خبر دارد طولانی‌ترین غار نمکی جهان (با 6580 متر طول) در ایران و در آب‌های خلیج فارس است، در حالی که آخرین رکورد در این زمینه به نام رژیم صهیونیستی ثبت شده است؟
حسن بیادی:
نبود نظارت شورای شهر بر شهرداری نایب رئیس شورای شهر تهران را عصبانی کرد. حسن بیادی در جریان جلسه علنی امروز (سه‌شنبه) شورای شهر به تندی به حوزه نظارت شورای شهر تاخت. او در ابتدا خطاب به همکاران‌اش گفت «ما که عرضه نظارت نداریم» و بعد کمی گفته خود را تلطیف کرد و نبود نظارت را به دلیل در دسترس نبودن وسایل نظارت دانست.
دانش یا بینش؟ / شیوه
اختصاصی نظرآنلاین
در سال 1384،پژوهشکده نظر، با تشکیل "انجمن سفرهای پژوهشی منظر"،پایه های اصلی این روش را یا ایده برگزاری سفرهای پژوهشی بنیان نهاد. پس از آن با ثبت تجربه ها و بازخورد برنامه ها به اصلاح چارچوب حاکم بر شیوه آموزش مبتنی بر کشف مبادرت ورزید. نتیجه امروز آن، بسته آموزشی کاملی است که براساس طرح پرسش و همراهی استاد با دانشجو در سفر بنا شده است.
من هیچوقت شاگرد سیحون نبوده ام/نماینده آقای ناطق نوری آمد و برای نمای ساختمان جدید مجلس با من مشورت کرد/تاخير در افتتاح‌ها به نفع دولت تمام شد يا به نفع مردم؟/اکسیژن در خانه هنرمندان/هیچ تحقیق و تفحصی در خصوص تونل توحید انجام نشد
کیوسک نظرآنلاین/چهارشنبه 1391/11/25
فرهنگ،هنر،معماری و شهرسازی،موضوعاتی است که به دلیل اهمیت و جایگاه ویژه ی آن در جامعه،همیشه مورد توجه مطبوعات قرار می گیرد.انتخاب و بازنشر روزانه این مطالب در قالب یک گزارش،خالی از لطف نیست.آنچه در ادامه می خوانید،گزیده ای است از مطالب امروز مطبوعات کشور