ترکیب ساختمان‌های پلکانی در سالن ورزشی کلمبیا
از جهان معماری / معماری نیوز
بدنه اصلی این ساختمان‌های رنگی پلکانی از پنل خورشیدی شیشه‌نما برخوردار است که در جذب سلول‌های خورشید و تأمین انرژی گرمایی داخل سالن‌های ورزشی نقش عمده‌ای را ایفا می‌کنند.
برج سازی برفراز فیلی
ازجهان معماری / مهلا کوهیان
...می گویند که این تراکم باعث ایجاد پریشانی و استرس در مردم خواهد شد، من این را درک می کنم. ولی سوال اینجاست که آیا این محل مکان مناسبی برای ساخت این بنا است؟ و رای گیری امروز نشان داد که، بله هست.
موزه ملی ماکسی
از جهان معماری / معماری نیوز
فضای‌بیرونی موزه ماکسی آدم را یاد کارهای فرانک گهری،‌ معمار مشهور معاصر می‌اندازد؛ ‌همان جسارت در به‌نمایش درآوردن فضاهای غریب و همان تأثیری که در زیباتر شدن شهر دارند.
نمای بتن آرمه شفاف
از جهان معماری / معماری نیوز
فاستروهمکارانش درابوظبی موفق به تکمیل ساختمانهایی شدند که تماما با انرژی خورشیدی کارمی کنند.
برج 0-14
از جهان معماری / معماری نیوز
یک برج تجاری 22 طبقه ایست که روی یک پایه کرسی دو طبقه قرار گرفته و شامل بیش از 300000 مترمربع فضای اداری برای...
کلبه هایی در دل خاک
از جهان معماری / معماری نیوز
گروه معماران پاتکائوبرنده مسابقه طراحی شش خانه در محدوده خانه آبشارFallingwater فرانک لویدرایتدر پنسیلوانیا شدند.
برنده جایزه طلای سبز
از جهان معماری / معماری نیوز
این پروژه شامل شش برج شیشه ای ویازده بلوک آپارتمانی است و دارای چشم اندازهایی ویژه از خلیج، زمین گلف و پارک های محلی می باشد.
تحلیلی بر چگونگی حضور ایران در نمایشگاه اکسپو 2010 شانگهای
از جهان معماری / یاسر جعفری
شاید ایده اجراشده فعلی که نمادی از پل خواجو است، خیلی با یک غرفه جهانی و امروزی و تکنولوژیک، نزدیک نباشد. اما «رویکرد» اصلی طراحی همسو با سوژة‌ ارائه‌شده و اتفاقاً «موضوعی جهانی» انجام شده که با توجه به زمان کوتاه، مطالعات و همفکری اساتید، جامعه مهندسان معمار و انجمن معماران سبز، وزارت مسکن و شهرسازی و .... به نتیجه‌ای نسبی رسیده است.
ویلاهای آلیلا
از جهان معماری/معماری نیوز
این هتل ویلایی به عنوان یک توسعه پایدار محیط زیست ، توسط معمارانWOHAطراحی شده و در چشم انداز دشت های خشکِ شبه جزیره بوکیتدر صخره های دراماتیک جنوب جزیره بالیاندونزیقرار گرفته و شامل مجموعه ای از 50 سوئیت هتل با 35 ویلای مسکونی می باشد.
بنای یادبود جنگ ویتنام
از جهان معماری / سارا شعبانیان
لین طرح خود را "خراشی بر پیکر زمین" توصیف می کند که از دو دیوار گرانیتی سیاه به ارتفاع 246 فوت که با هم زاویه 125 درجه‌ای می‌سازند درست شده است. یک دیوار رو به یادمان واشنگتن قرار دارد و دیگری رو به سوی یادبود لینکلن دارد.
سازه های آبی شوشتر
از جهان معماری / فرانک ضعیمی / مجله اینترنتی معماری منظر شماره 70
سازه های آبی شوشتر مجموعه ای از شاهکارهای دوران ساسانيان است که شامل بند ميزان، پل‌بند شادروان، قلعه سلاسل، نهرداريون، بندخاك، پل بند لشكر، نهر رقت، بند شراب‌دار، پند بند گرگر، محوطه آبشارهاي، نهرگرگر، پل بند ماهي بازان، نهر گرگر، دو پل تك دهنه روي روي نهر داريون است.
مبنای جریان سنت‌ها در تبت
از جهان معماری / احسان دیزانی
به نظر می‌رسد پویای سنتها نزد مردم، دلیل اصلی جریان سنت‌ها در منطقه تبت است.
خانه معبد
از جهان معماری/ احسان دیزانی
نظریه شباهت ساخته‌های مسکونی منفرد روستایی و تا حدی شهری، به دلیل وجود نقش بارز اعتقادات آیینی در معماری مسکونی تبت است.
برج های 3 قلو
از جهان معماری/ معماری نیوز
این سه هتل برج مانند با 2560 اتاق لوکس و ارتفاعی بلندتر از برج ایفل با مساحت 265.683 مترمربع وهزینه ای بالغ بر 5700000000 دلار در سنگاپور واقع شده و در طبقات آخر توسط پارکی ( 9.991 مترمربع ) به هم متصل شده اند.
پروژه «فرش آبی» ، تبلور هنر شهری
از جهان معماری / فاطمه ستوده علمباز
این پروژه به سختی به عنوان بخشی از هنر شهری پذیرفته شد، زیرا مردم به هنگام اولین برخورد با آن، انتظار دیدن کاشی های آبی را به عنوان کفسازی نداشتند. طرح فرش آبی طراحی انتظام‌یافته ای است که می تواند فضایی خیال‌انگیز برای حضور شهروندان در طول روز فراهم آورد.
شهرک علوم و هنر
از جهان معماری / ساناز چمن آرا / مجله اینترنتی معماری منظر شماره 70
سانتياگو کالاتراوا ، از آنجا که اين سايت به دريا نزديک است و والنسيا خشک، تصميم گرفتم تا از آب به صورت انعکاس دهنده معماري، به عنوان يک المان شاخص سايت استفاده کنم.
مارپیچ حلزونی ، برج المپیک 2012
از جهان معماری / معماری نیوز
آنیش كاپور، هنرمند هندی تبار ساکن لندن، برنده ی رقابت طراحی برج المپیك لندن برای بازیهای سال 2012 شد.
معماری و حق
از جهان معماری / محمدرضا مهربانی گلزار
اجرای طراحی و ساماندهی مجدد مرکز چند‌منظوره «له آل» به سال 2003 باز می‌گردد؛ زمانی که شهرداری منطقه یک پاریس با مشارکت شرکت سرمایه‌گذاری شهرداری (SEM) تصمیم به تغییر وضعیت کنونی و اجرای طرحی تازه گرفت. این اقدام به منظور حیات مجدد «له آل» و جذب بیشتر سرمایه به این منطقه بود.
معماری موزه سوژو (چین)، معماری زمینه‌گرا
از جهان معماری/ حمیدرضا صالحی
نتیجه طرح، بنایی است با کاربری فرهنگی جدید (موزه) که در دل بافت قدیم و همنوا با آن و در جهت ارتقای کیفیت محیط از حد اکثر قابلیت های زمینه بدون تکرار عناصر معماری گذشته، با بیانی نو جهت ارائه فضایی جدید تلاش کرده است.
تسهیلات گردشگری درکشور فرانسه
از جهان معماری/ مریم منصوری
....روش کار سازمان خانه روستایی فرانسه به این صورت است که تمامی اطلاعات یک خانه روستایی را از قیبل مساحت، امکانات، که در کنار یک مزرعه و یا اصطبل باشد، ثبت کرده و با ذکر نام صاحب خانه در اختیار گردشگران می‌گذارد. ....