كدخبر: ۱۱۰۰
تاريخ انتشار: ۰۳ آذر ۱۳۸۹ - ۱۲:۲۳
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
انتخاب سردبیر
عوارض سوء نمادگرایی افراطی ؟!
در این بین، اما فرقه هاي انحرافي گوناگوني نيز هستند كه از اين اقدامات و همچنين احساسات پاك مردم كشور سوء‌استفاده كرده و از آنان کلاهبرداری مي كنند؛ کارهایی نظير آنچه در گذشته در كرج رخ داد و برخي با ساخت شمايلي از خانه كعبه، مردم را به دور آن مي گردانيدند و...
سایت تابناک دیروز نوشت:

به تازگی در برخي شهرها و به ويژه تهران، مرسوم شده است، ماکتی از خانه كعبه يا مضجع شريف اباعبدالله الحسین(ع)، در برخي نقاط گذاشته مي شود و گاه متأسفانه ديده مي شود كه برخي افراد، از سر اعتقادات ديني خود، به دور این ماکت ها راز و نياز مي كنند يا حتي در كنار شمايل مضجع حضرت اباعبدالله شمع نذر کرده و به گريه و زاري مي پردازند.

به گزارش «تابناك»، هرچند اين گونه کارها در موسم حج ابراهيمي و به ويژه در ايام محرم و عزاداري سالار شهيدان، با هدف بزرگداشت شعایر اسلامی توسط نهادهاي گوناگون یا هیأت های مذهبی انجام مي شود، در بسياري از اوقات، اين گونه ماکت ها نعوذبالله باعث وهن خانه خدا و ائمه اطهار(ع) می شود.

بنا بر اين گزارش، در این بین، اما فرقه هاي انحرافي گوناگوني نيز هستند كه از اين اقدامات و همچنين احساسات پاك مردم كشور سوء‌استفاده كرده و از آنان كلاهبرداري مي كنند؛ کارهایي نظير آنچه در گذشته در كرج رخ داد و برخي با ساخت شمايلي از خانه كعبه، مردم را به دور آن مي گردانيدند و در پایان نيز از احساسات پاك آنان سوء استفاده هايی کردند.

افزون بر اين، فرقه هايي همچون وهابيت ـ كه سردمدار ارایه اسلام انحرافي در جهان هستند ـ اين موضوعات را بهترين دستاویز خويش براي ضربه زدن به دين مبين اسلام و مذهب شريف تشیع مي كنند و بارها و بارها در شبكه هاي تلويزيوني و سايت هاي خبري خود‌، احساسات پاك مردم را نسبت به اين تمثال ها به عنوان مدركي دال بر انحراف شيعيان تلقي مي كنند.

خاطرنشان مي سازد، اين گونه کارها عموما از سوي نهادهاي شهري و ارگان هاي فرهنگي و مذهبي انجام مي گيرد و هرچند در دلسوزي و احتمالا در ديانت آنان ترديدي نيست، رعايت حساسيت هاي اجتماعي و البته بين المللي نيز از نكات ضروري است كه به نظر مي رسد، ناديده گرفته شده است!

همچنین بايد افزود، به ويژه در آستانه ماه محرم الحرام، احتمالا اينگونه کارها در سطح شهرها و به ويژه در تهران، تشديد خواهد شد و لازم است مسئولاني كه در اين حوزه مسئوليت دارند، از تكرار چنين کارهایی جلوگیری کنند، چرا كه علاوه بر خسراني كه از بيرون از مرزها متوجه خواهد شد و بي حرمتي هايي نيز ممكن است در اين ميان به مكرم ترين مفهومات ديني شود، بحث ضربه خوردن اعتقادات ديني و مذهبي مردم است؛ اعتقاداتي كه در واقع، سرمايه هاي هويتي مردم اين مرز و بوم است.
مطالب مرتبط
* نام:
ايميل:
* نظر: