كدخبر: ۱۸۳۷
تاريخ انتشار: ۱۴ آبان ۱۳۹۱ - ۱۱:۳۹
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
مدیرکل قوانین و مقررات شهرداری تهران:
آرای ماده 100 شهرداری ضمانت اجرایی لازم را ندارد
بودجه شهرداری در دوره گذشته مدیریت شهری 800 میلیارد تومان بود که هم‌اکنون به حدود 10 هزار میلیارد تومان رسیده است و این رقم حاصل افزایش درآمدها از محل منابع پایدار است و ارتباطی با عوارض و جریمه‌های ماده 100 ندارد
مدیرکل قوانین و مقررات شهرداری تهران گفت: ماده 100 قانون شهرداری‌ها ضمانت اجرایی لازم را ندارد و به همین دلیل بسیاری از آرای مربوط به تخریب اجرا نمی‌شود.

شکری در ادامه افزود: اگر مالک مخالف مفاد پروانه یا بدون اخذ پروانه نسبت به ساخت و ساز اقدام کند، شهرداری رأسا می‌تواند برای تخریب و یا در صورت صلاحدید کمیسیون ماده 100، اخذ جریمه اقدام کند.

وی با تاکید بر اینکه "شهرداری تهران نگاه درآمدی به کمیسیون ماده 100 ندارد"، خاطرنشان کرد: کمیسیون ماده 100 برای برخورد با کلیه تخلفات ساخت و ساز، تبصره‌های گوناگونی پیش‌بینی کرده است و اعضای آن نیز شامل نماینده شهرداری نمی‌شود.

مدیرکل قوانین و مقررات شهرداری تهران خاطرنشان کرد: بودجه شهرداری در دوره گذشته مدیریت شهری 800 میلیارد تومان بود که هم‌اکنون به حدود 10 هزار میلیارد تومان رسیده است و این رقم حاصل افزایش درآمدها از محل منابع پایدار است و ارتباطی با عوارض و جریمه‌های ماده 100 ندارد.
منبع:ایسنا
* نام:
ايميل:
* نظر: