كدخبر: ۱۹۳
تاريخ انتشار: ۳۰ آبان ۱۳۸۸ - ۱۹:۲۱
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
نقدی بر طرح جامع تهران
سومین گارگاه نقد طرح جامع تهران : متُدولوژی تدوین طرح
در اين كارگاه، مشاور شهردار تهران در امور توسعه و مطالعات شهري، با اعلام اين كه مجموعه مباحث طرح شده از سوي اساتيد در جلسات پيشين كارگاه بررسي و نقد طرح جامع تهران در دفتر مطالعات ايسنا مورد توجه شهردار تهران قرار گرفته است، از برنامه شهردار براي دعوت از اساتيد در شورايي علمي به منظور ارزيابي تخصصي طرح جامع تهران خبر داد.
وي كه از سوي شهردار تهران مسئوليت تأسيس اين شورا را بر عهده دارد، تصريح کرد: از منظر شهردار تهران اين طرح خاتمه يافته تلقي نمي‌شود و بررسي‌هاي انجام گرفته در شوراي شهر و شوراي عالي شهرسازي به منزله گزارش‌دهي ميان‌كار است.

دكتر پورموسوي در اين كارگاه اعلام کرد: شهردار تهران تأكيد دارد قبل از ارزيابي طرح در شورايي علمي هرگز مسئوليت آن را به عنوان كارفرما نخواهد پذيرفت و طرح را به شوراي عالي شهرسازي و شوراي اسلامي شهر تهران ارسال نخواهد كرد.

لازم به ذكر است خسرو دانشجو، مخبر كميسيون توسعه و عمران شوراي شهر تهران در گفتگويي اختصاصي با خبرگزاري دانشجويان ايران با اشاره به اين كه طبق قانون شوراها، شهرداري تهران موظف است پس از انجام بررسي‌هاي لازم، طرح را در قالب لايحه‌اي با امضاي شهردار به شوراي شهر ارائه كند، اعلام كرد: تا كنون طرح جامع تهران به صورت لايحه رسمي از سوي شهردار به شوراي اسلامي شهر ارائه نشده است.

گفتني است شهردار تهران پيش از اين در مقاله‌اي كه در آخرين جلسه گزارش نهايي طرح جامع تهران، با حضور وزير مسكن و رئيس نهاد تهيه‌كننده طرح جامع و تفصيلي تهران، ارائه كرد، برخي از وجوه مطالعات انجام گرفته، از جمله همزماني تهيه چشم‌انداز، طرح تفصيلي و طرح جامع را مورد نقد و پرسش قرار داد.

ايسنا: از اساتيد محترمي كه از دانشكده‌هاي معماري و شهرسازي دانشگاه‌هاي مختلف كشور دعوت ما را براي حضور در اين جلسه پذيرفتند، تشكر مي‌كنم. چنانكه اساتيد محترم در جريان هستند، دفتر مطالعات خبرگزاري دانشجويان ايران، ايسنا، تاكنون دو كارگاه در بررسي و نقد طرح جامع تهران برگزار كرده است كه در كارگاه اول به گفتگو درباره فرآيند تدوين طرح و سازمان تهيه‌كننده آن پرداختيم و در دومين كارگاه متدولوژي اين طرح مورد بحث قرار گرفت.

فایل کامل مطلب را به پیوست دریافت نمایید.
http://nazaronline.ir/fa/pages/doc.php?cid=3

* نام:
ايميل:
* نظر: