كدخبر: ۲۳۷۴
تاريخ انتشار: ۱۶ دي ۱۳۹۱ - ۱۷:۲۴
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
حاشیه نویسی نظرآنلاین/13
آیا فقط باید بار "مسکن مهر" را از دوش دولت بعدی برداشت؟!
مسکن مهر تنها راه خانه دار شدن مردم نیست.آماری از سوی وزیر راه و شهرسازی مطابق سرشماری سال 90 ارائه شده است که نشان می دهد بیش از 1.6 میلیون واحد مسکونی خالی در کشور وجود دارد که حدود 400 هزار واحدش در پایتخت قراردارد که اگر مدیریت شود، ظرفیت بسیار خوبی است. 72 هزار هکتار بافت فرسوده شهری نیز همین داستان را دارد.
اختصاصی نظرآنلاین:
وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر اینکه تمامی واحدهای مسکن مهر در سطح کشور تا پایان دولت دهم به اتمام خواهد رسید، اظهار کرد: نمی‌گذاریم که زحمت این واحدها در کشور بر دوش دولت دیگر سنگینی کند.
::فارس

حاشیه ای بر این خبر/روزبه میلان
تمرکز بیش از اندازه دولت دهم بر موضوع مسکن مهر،در کنار نتایج ضعیف این طرح،انتقادات بسیاری از کارشناسان و اهل فن را در پی داشت.با توجه به تأکید وزیر راه و شهرسازی بر نتیجه ی مسکن مهر در پایان عمر دولت دهم.به 2 نکته اشاره می کنیم

اول اینکه ایشان اعلام کرده اند که تمامی واحدهای مسکن مهر تا پایان دولت دهم به اتمام خواهد رسید.این اظهارنظر کاملا متین است،ولیکن هیچ علائمی مبنی بر اتمام صد درصدی این طرح تا نیمه اول سال آینده مشاهده نمی شود و با توجه به حجم واحدهای نیمه کاره،این هدف کاملا بعید به نظر می رسد.

دوم اینکه،متاسفانه دولت دهم و به صورت خاص،وزارت راه و شهرسازی،آنطور که به موضوع مسکن مهر پرداختند،هیچگاه بر 2 موضوع مهم دیگر که "بافت فرسوده" و "خانه های خالی" می باشد تمرکز نکردند.چه بسا که توجه به این 2 موضوع کلان، می توانست موجب کاهش چشم گیر مشکلات در در حوزه مسکن شود.

بنابر این مسکن مهر تنها راه خانه دار شدن مردم نیست.آماری از سوی وزیر راه و شهرسازی مطابق سرشماری سال 90 ارائه شده است که نشان می دهد بیش از 1.6 میلیون واحد مسکونی خالی در کشور وجود دارد که حدود 400 هزار واحدش در پایتخت قراردارد که اگر مدیریت شود، ظرفیت بسیار خوبی است. 72 هزار هکتار بافت فرسوده شهری نیز همین داستان را دارد.
مطالب مرتبط
* نام:
ايميل:
* نظر: