كدخبر: ۲۵۷۲
تاريخ انتشار: ۰۲ مرداد ۱۳۹۲ - ۱۰:۴۷
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
اولین جلسه سفر قفقاز
آغاز
در آخرین جلسه انجمن سفر در 30 تیر، مقرر شد: اولین جلسه عمومی سفر با حضور همه همسفران در روز اول مرداد و همراه با مراسم افطار انجام می شود.
همه چیز از سفر پژوهشی چهار روزه به شیرگاه در تعطیلات نیمه خرداد ماه 1392 شروع شد. در آنجا سراغ سفرهای خارجی را از دکتر منصوری گرفتم و ایشان گفتند که تا الان کسی مسئولیت پیگیری کارهای سفر را بر عهده نگرفته. ... جرقه‌ای به ذهنم زد و یاد حرف پروانه غضنفری(مسئول انجمن سفرهای خارجه) افتادم که در یکی از جلسات سفر چین در پکن داشت می‌گفت : «نزدیک بود سفر ما به سرزمین چین و تبت، لغو بشه و زنجیره سفرهای پژوهشی منظر (سفرهای سالانه به خارج از کشور) منقطع بشه... » این کلمه منقطع شدن در ذهنم مانده بود. به دکتر منصوری پیشنهاد دادم که اگر کسی پیگیری کارهای سفر امسال را به عهده نمی‌گیرد، من می‌توانم این کار را انجام بدهم. به این ترتیب، روز سه شنبه 21 خرداد ماه 1392 اولین جلسه انجمن سفرهای خارجی با حضور دکتر منصوری، آیدا آل هاشمی، پروانه غضنفری، آرمان مینیاتور و من برگزار شد. طی این جلسه تصمیم گرفتیم که با توجه به محدودیت زمانی، برنامه‌ریزی سفر تابستان 1392 را برای منطقه «قفقاز» انجام بدهیم؛ سفری که قرار بود دو سال قبل برگزار شود و آن زمان، حمیدرضا صالحی پیگیر کارهای سفر بود. این بار مسئولیت سفر به من واگذار شد. پس از جلسه اول انجمن سفر، کار من به عنوان مسئول سفر شروع شد:
- نقطه اول؛ ایمیل به حمیدرضا صالحی و دریافت اطلاعات سفر قفقاز 2011. برنامه سفر بر مبنای اطلاعات دریافتی و برای 21 روز در سال 2013 در نظر گرفته شد.فراخوان سفر «قفقاز» به گروهی از دانشجویان، اعضای انجمن سفرهای پژوهشی و فارغ‌التحصیلان ارسال شد.بعد از نامه‌نگاری از طرف پژوهشکده نظر با سفارات گرجستان و ارمنستان، برای به دست آوردن اطلاعات دقیق و موثق با آقای حسینی، رئیس بنیاد مطالعات قفقاز و آقایان جعفری و مختار نمایندگان این بنیاد جلسات حضوری برگزار گردید تابا آگاهی هرچه بیشتر و بهتر به تعیین مسیرها و مکان های بازدید بپردازیم.به موازات این رایزنی ها و مذاکرات که از طرف دیگر با آژانس‌های مسافرتی هم ادامه داشت، جلسات دوره‌ای کمیته سفر نیز ادامه داشت. طی این جلسات خانم پدیده عادلوند به عنوان مسئول گروه‌های پژوهشی و خانم آیدا آل‌هاشمی به عنوان مشاور ایشان انتخاب شد. تعیین دبیر گروه‌های تحقیقاتی و مسئولیت‌هایی مانند سردبیری گروه عکس، گرافیک، فیلم و سفرنامه ، نیز انتخاب افرادی محدود برای استفاده از بورس پژوهشی در این جلسات انجام شد. نهایتاً ایمیلی حاوی چگونگی پرداخت هزینه، برنامه سفر، راهنمایی برای عضویت در سازمان ایکوموس و برنامه سفر تمرینی به شیرگاه برای همسفران ارسال شد.
بدین ترتیب و با مطالعه مسیرها و راه‌های سفر، برنامه 17روزه برای سفر پژوهشی به سرزمین «قفقاز» تهیه شد:


 
جدول برنامه ریزی سفر قفقاز
در آخرین جلسه انجمن سفر در 30 تیر، مقرر شد: اولین جلسه عمومی سفر با حضور همه همسفران در روز اول مرداد و همراه با مراسم افطار انجام می شود.


فاطمه مردانی
مسئول سفر
* نام:
ايميل:
* نظر: