كدخبر: ۸۶۰
تاريخ انتشار: ۲۵ مهر ۱۳۸۹ - ۱۵:۱۱
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
همایش های تخصصی هنر، معماری وشهرسازی
همایش علمی، تخصصی نمای ساختمان و سیمای شهر
برگزاری مسابقات طراحی نما، عکاسی نما و مقالات علمی و تخصصی، چاپ کتابچه مقالات و برگزاری نشست های علمی از دیگر برنامه های این همایش است که فراخوان جهت شرکت علاقمندان در مسابقات اعلام شده است.
به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه 5 علیرضا نادری، معاون شهرسازی و معماری منطقه 5 با بیان اینکه سیما و منظر شهر بخشی از هویت شهر را تشکیل می دهد گفت: با توجه به ضرورت و اهمیت حفظ هویت سیمای شهر همایش نمای ساختمان و سیمای شهر با هدف برقراری پیوند و تقویت تعامل بین اندیشه های طراحی شهری، معماری، روانشناسی محیط و نگرش شهروندان به نمای ساختمان برگزار می شود.

وی افزود: این همایش با مشارکت مراکز دانشگاهی شهید بهشتی، علوم و تحقیقات علم و صنعت، هنر و تهران مرکز ، انجمن صنفی مهندسان معمار و شهرساز و...برای نخستین بار 26 و 27 بهمن در سالن همایش برج میلاد برگزار می شود.

نادری آسیب شناسی نمای ساختمان، نما و بستر ، رواشناسی و آثار اجتماعی نمای ساختمان نمای پیوسته با منفرد ضوابط و روش های مداخله و نظارت مدیریت شهری در طراحی و نگهداری نمای ساختمان، مهندسی نما، ، هویت و جنبه های زیبایی شناسی را از محورهای اصلی همایش عنوان کرد.

وی ادامه داد: برگزاری مسابقات طراحی نما، عکاسی نما و مقالات علمی و تخصصی، چاپ کتابچه مقالات و برگزاری نشست های علمی از دیگر برنامه های این همایش است که فراخوان جهت شرکت علاقمندان در مسابقات اعلام شده است. وی افزود: علاقمندان جهت کسب اطلاعات لازم درخصوص نحوه ارسال آثار به سایت www.Namashahr.com مراجعه کنند.

هداف همایش نمای ساختمان و سیمای شهر:

این همایش و در صدد است با برقراری پیوند و تقویت تعامل بین اندیشه های طراحی شهری، معماری، معماری منظر، شهرسازي ، روانشناسی محیط و ادراک مردم در رابطه با نگرش صحيح به نمای ساختمان ، اهداف زير را در راستاي ارتقاء كيفيت محيط و بهبود سيما و منظر شهر ( در سطوح محلی تا شهری و ساختمان های خاص) دنبال نمايد :

* آسیب شناسی نمای ساختمان از جنبه های مختلف
* بررسی و شناسایی راهکارهای خلق و نمای مطلوب و اصلاح شرایط کنونی

محورهاي كليدي همايش:


* آسيب شناسي نماي ساختمان(معماري خياباني)
* نما و بستر
* روانشناسي و آثار اجتماعي نماي ساختمان(معماري خياباني)
* نماي پيوسته يا منفرد؟
* ضوابط و روشهاي نظارت و مداخله مديريت شهري در طراحي و نگهداري نماي ساختمان
* نماي ساختمان(معماري خياباني) ، هويت و جنبه هاي زيبايي شناختي (رنگ ، تركيبات،تناسب و ....)
* مهندسي نما

مقالاتی که با موضوع و اهداف همایش مرتبط باشند اما در قالب محورهای اشاره شده دسته بندی نمی شوند نیز جهت ارزیابی پذیرفته می شوند.

تاریخ های کلیدی همایش نمای ساختمان و سیمای شهر

25 شهریور 1389    اعلام فرا خوان
30 مهر ماه 1389    مهلت ارسال چکیده مقالات
12 آبان ماه 1389   اعلام ارزیابی چکیده مقالات
16 دی ماه 1389 مهلت ارسال اصل مقاله
2 بهمن ماه 1389 اعلام ارزیابی مقالات
16 دی ماه 1389 مهلت ارسال طرح ها و عکس ها بر اساس قالب و شرایط مسابقه
26 و 27 بهمن 1389 برگزاری همایش و نمایشگاه آثار برگزیده طراحی و عکاسی

مشخصات مسابقه های طراحی نما و عکاسی از نمای ساختمان و همچنین نحوه ارسال طرح ها و عکس ها از تاریخ 20 مهر ماه 1389 از طریق سایت به اطلاع خواهد رسید.
لازم به ذکر است مهلت ارسال طرح ها و عکس ها 30 آذرماه 1389 می باشد.


دبیرخانه همایش: تهران - بلوار آیت الله کاشانی - نرسیده به بزرگراه شهید ستاری - شهرداری منطقه 5 - طبقه اول - دفتر مطالعات شهرسازی

سایت همایش:www.namashahr.comsh

تلفکس: 44090302

ایمیل: Info@namashahr.com

namashahr5@yahoo.com
نظرات بینندگان:
اگر بتواند اطلاعاتی در خصوص دگر سازی شهری در اختیار بگزارد بسیار مناسب و عالی می باشد
* نام:
ايميل:
* نظر: