برنامه آتی نظرگاه
نشست "گردشگری مذهبی در ایران؛ ظرفیت ناشناخته | چهارشنبه ۱۶ بهمن ماه ۱۳۹۸ | از ساعت ۱۶
شناسه خبر : 4608
  پرینتخانه » اخبار, شهر تاریخ انتشار : ۲۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۶ | 305 بازدید | ارسال توسط :

میدان جدید ملت (Nation) : کشف مجدد پاریس!

چند روز پس از افتتاح میدان بازسازی شده ملت (La Nation) در منطقه 12، به نظر می‌رسد که پاریسی‌ها این فضای سبز جدید را به خود اختصاص داده‌اند. در ابتدای ماه جولای "طوایف مختلف" یکی از نشانه‌های شاخص شهر را به انحصار خود در می‌آورند.

از خروجی مترو، چشم‌ها و حتی بویایی، سهم ۶۰۰۰ متر مربع فضای سبز را احساس می‌کنند. نگاه عمیقی به دست آمده و به نظر می‌رسد اتومبیل‌ها کمتر از قبل حکومت می‌کنند. نزدیک به ایستگاه مترو، چمن، یک کمربند سبز را ایجاد می‌کند که میدان را در بر می‌گیرد.

در یک مربع از چمن در نزدیکی کیوسک موسیقی، ماری، بازنشسته با موهای باز، بر روی چمن لم داده، او همچنین به میدان Nation، عادت کرده است :

«ما تعداد زیادی هستیم که سگ‌هایمان را اینجا می‌آوریم. با دیگر اساتید محل، ما در حال تشکیل یک انجمن هستیم. ما می‌خواهیم یک مربع برای حیوانات ذخیره شود و ما آماده هستیم آن را حفظ کنیم».

از سال ۱۹۹۶ هنگامی که او به منطقه نقل مکان کرد، او «به وضوح» از این تجدید سبز «که موجب کاهش آلودگی» شده است، قدردانی کرد.

همیشه کمی ترافیک خودرو از قبل مشخص شده است، بازدید کننده باید آماده عبور از جاده برای کشف باغ مرکزی جدید باشد، علاوه بر این، برای سگ‌ها ممنوع است.

عبور از خطوط گردشی برای رسیدن به مرکز زمین سایت، دیگر یک چالش نیست!  با ظرافت کوچه‌های پشتی، شما می‌توانید خیلی آرام عبور کنید و همه ناگهان خود را در وسط باغ، در نزدیکی مجسمه نمادین : پیروزی ملت، بیابند.

در مرکز میدان، آلودگی صوتی نسبت به آن چیزی که پیش از آن بود، بسیار محدود است. و در اینجا، در همان پایه کار مجسمه‌ساز Aimé-Jules Dalou، دو ژاپنی، ماسائو و ریکو که در پاریس اقامت دارند،  اطلاعات دقیق در مورد پلاکارد معارفه را خواندند.

«ما قصد داشتین با اتوبوس به bois de Vincennes  برویم. ما با دیدن این مجسمه با شکوه متوقف شدیم».

کار محوطه‌سازی دید را آزاد کرده است. این مجسمه با نمادهای آن (جمهوری، آزادی، نابغه، صلح، کار) خیلی کارآمدتر شده است.  در مقابل خروجیRER Nation ، آنجا جایی است که ما با افرادی که برای چند دهه، روزانه با هم دیدار می‌کنند، ملاقات می‌کنیم، یکی از آنها به یاد می‌آورد :

«بچگی، من با قایقم در پای مجسمه‌ای که در آن حوض وجود داشت، بازی می‌کردم».

در کنار او Lucien، به یاد می‌آورد زمانی که ۱۲ ساله بود، شاهد حضور نیروهای آمریکایی در میدان Nation در آزادی بود.

نویسنده : فرنوش مخلص | منبع خبر : https://www.paris.fr/actualites/nouvelle-place-de-la-nation-redecouvrons-paris-7014
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.