پایگاه تحلیلی - خبری نظرآنلاین

رسانه راهبردی - انتقادی پژوهشکده نظر

آب چشمه علی خشک نشده است

چکیده: دلیل قطع و نوسان آب چشمه علی پمپاژ آب از داخل چشمه است و به محض اینکه عملیات متوقف شود آب به چشمه بر می گردد.

علی امام در گفت‌وگو با ایسنا، در مورد آخرین وضعیت چشمه علی گفت: از اوایل سال عنوان کردیم دلیل قطع و نوسان آب چشمه علی پمپاژ آب از داخل چشمه است و به محض اینکه عملیات متوقف شود آب به چشمه بر می گردد و هنگامی که دستگاه حفار به محل ایستگاه برسد نسبت به قطع پمپاژ آب اقدام خواهیم کرد که بر همین اساس مجددا آب به چشمه علی باز می‌گردد.

آب چشمه علی خشک نشده است

مدیر عامل متروی تهران ادامه داد: خوشبختانه دیدیم که در دی ماه با اتمام عملیات حفر تونل و رسیدن دستگاه TBM به محل ایستگاه آب مجددا به چشمه برگشت و حتی در اواخر دی ماه شاهد آن بودیم که دبی چشمه به 85 لیتر بر ثانیه نیز رسید.

وی با بیان اینکه TBM به محل ایستگاه رسیده است اما لازم است که نسبت به بتن ریزی دیواره و کف تونل اقدام کرده و بعد از آن TBM را اورهال کنیم تا ادامه مسیر تونل را حفاری کند، گفت: بر همین اساس در جلسه‌ای که هفته گذشته با حضور شهردار منطقه 20، فرماندار، مسئولان میراث فرهنگی و عضو شورای شهر تهران برگزار شد، عنوان کردیم که نیاز است مجددا آب چشمه پمپاژ شود تا بتوانیم بتن ریزی‌های لازم را انجام دهیم که در این جلسه توضیحات لازم را ارائه کردیم و پیمانکار نیز قول داد تا 15 اسفند ماه پروژه بتن ریزی و اورهال را پیش ببرد و بعد از آن پمپاژ آب چشمه قطع شود.

امام با بیان اینکه احتمال می‌دادیم که با توجه به پمپاژ مجدد آب چشمه حتی در برخی موارد شاهد قطع آب باشیم، گفت: خوشبختانه با وجود پمپاژ آب، جریان آب قطع نشده و فقط دبی چشمه علی کم و به حدود 42 لیتر بر ثانیه رسیده است اما چشمه خشک نشده است. مدیرعامل مترو تهران و حومه گفت: هر روز آمار دبی چشمه احصا می‌شود و آسیبی به چشمه نرسیده است و کم و یا قطع شدن آب چشمه کنترل شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *