برنامه آتی نظرگاه
نشست "گردشگری مذهبی در ایران؛ ظرفیت ناشناخته | چهارشنبه ۱۶ بهمن ماه ۱۳۹۸ | از ساعت ۱۶
شناسه خبر : 1145
  پرینتخانه » شهر, اخبار, برنامه ریزی و مدیریت شهر تاریخ انتشار : ۲۴ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۰ | 575 بازدید | ارسال توسط :

اساسنامۀ شرکت بازآفرینی شهری ایران تصویب شد

عضو هیئت مدیره شرکت بازآفرینی شهری ایران از تغییر اساسنامه شرکت بازآفرینی شهری ایران از “شرکت مادر تخصصی عمران و بهسازی شهری” به “شرکت بازآفرینی شهری ایران” و تصویب آن خبر داد.

عضو هیئت مدیره شرکت بازآفرینی شهری ایران از تغییر اساسنامۀ شرکت بازآفرینی شهری ایران از «شرکت مادر تخصصی عمران و بهسازی شهری» به «شرکت بازآفرینی شهری ایران» و تصویب آن خبر داد.

جزئیات مادۀ یک اساسنامۀ اصلاح‌شده

به گزارش روابط عمومی شرکت بازآفرینی شهری ایران، مهندس امیرحسین قزوینی در این‌باره، اظهار داشت: «بر اساس مادۀ یک اساسنامه اصلاح‌شده نام شرکت مادر تخصصی عمران و بهسازی شهری ایران، به شرکت بازآفرینی شهری ایران تغییر یافت».

جزئیات ماده شش اساسنامه اصلاح شده

وی دربارۀ مادۀ شش اساسنامۀ اصلاح‌شده که به اهداف شرکت بازآفرینی شهری ایران اشاره دارد، توضیح داد: «بر اساس مادۀ شش، هدف از تشکیل شرکت، راهبری و ساماندهی فعالیت‌ها و اقدامات لازم در زمینۀ احیاء، بهسازی و نوسازی بافت‌های قدیمی، فرسوده و ناکارآمد شهری و سکونتگاه‌های غیررسمی که «محدوده‌های هدف» نامیده می‌شوند در راستای برنامه‌های عملیاتی بازآفرینی شهری به منظور ارتقای کیفیت محیط زندگی شهروندان و در راستای سیاست‌های وزارت راه و شهرسازی و شورای عالی شهرسازی و معماری ایران و نیز توسعه و ترویج فعالیت‌های فوق‌الذکر از طریق مشارکت شهرداری‌ها، ساکنان و مالکان، اشخاص حقیقی و حقوقی ذی‌نفع و نهادهای محلی است».

زمان ابلاغ اساسنامه

به گفته مهندس قزوینی، اساسنامۀ شرکت بازآفرینی شهری ایران در تاریخ ۱۳ اردیبهشت‌ماه سال جاری ابلاغ و این شرکت به شرکت حاکمیتی تبدیل شد.

وی ادامه داد: «براساس اساسنامۀ جدید، وظایف شرکت از تصدی‌گری به سیاست‌گذاری در حوزۀ بازآفرینی شهری ارتقاء یافته است. از سوی دیگر، این شرکت، دبیری ستاد ملی بازآفرینی شهری پایدار را که ریاست آن با شخص رئیس جمهور محترم است، به عهده دارد که بر این اساس، نیازمند طراحی ساختار سازمانی متناسب با مأموریت‌ها و انتظارات جدید است».

برگزاری جلسات بازبینی ساختار سازمانی

مهندس قزوینی دربارۀ جزئیات برگزاری جلسات بررسی اساسنامه و بازبینی ساختار سازمانی در شرکت بازآفرینی شهری ایران، گفت: «بر اساس اساسنامۀ جدید شرکت ضروری است ساختار و تشکیلات تفصیلی شرکت نیز، متناسباً، اصلاح شود. لذا از ابتدای سال جاری با برگزاری این جلسات و تعامل با مسئولین مربوطه در سازمان اداری و استخدامی و نیز وزارت راه و شهرسازی، ایجاد ساختار مطلوب و متناسب با مأموریت‌های جدید به‌صورت جدی پیگیری می‌شود».

به‌گفتۀ عضو هیئت‌مدیرۀ شرکت بازآفرینی شهری ایران، بازبینی و ارتقای فرایندهای کاری، شرح وظایف واحدهای سازمانی و نیازسنجی و تعریف پست‌های مورد نیاز،  از دیگر موارد بررسی‌شده در این جلسات بوده است.

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.