برنامه آتی نظرگاه
نشست "گردشگری مذهبی در ایران؛ ظرفیت ناشناخته | چهارشنبه ۱۶ بهمن ماه ۱۳۹۸ | از ساعت ۱۶
Friday, 30 October , 2020
امروز : جمعه, ۹ آبان , ۱۳۹۹ - 14 ربيع أول 1442
شناسه خبر : 1274
  پرینتخانه » اخبار, برنامه ریزی و مدیریت شهر, شهر, نقوش و تزئینات, هنر معاصر تاریخ انتشار : ۰۷ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۷:۰۱ | 358 بازدید | ارسال توسط :

حمایت شورای شهر از پروژه‌های هنری زیباسازی: لطمه‌های زیادی به هنر مجسمه‌سازی وارد شده است.

عضو شورای اسلامی شهر تهران و ری و تجریش گفت: «سازمان زیباسازی می‌تواند در حوزۀ هنر حرف‌های زیادی برای گفتن داشته باشد اگر هنرمندان با استفاده از هنر خود به داد این شهر برسند». به گزارش ایسنا، محمدجواد حق‌شناس در نشست شورای فرهنگی سازمان زیباسازی شهرداری تهران با بیان اینکه حوزۀ زیباسازی در شهر تهران […]

عضو شورای اسلامی شهر تهران و ری و تجریش گفت: «سازمان زیباسازی می‌تواند در حوزۀ هنر حرف‌های زیادی برای گفتن داشته باشد اگر هنرمندان با استفاده از هنر خود به داد این شهر برسند».

به گزارش ایسنا، محمدجواد حق‌شناس در نشست شورای فرهنگی سازمان زیباسازی شهرداری تهران با بیان اینکه حوزۀ زیباسازی در شهر تهران از اهمیت زیادی برخوردار است، گفت: «در همه شهرهای دنیا اگر هدف و محور اصلی مدیریت شهری، آسایش، رفاه و همچنین رضایت مردم باشد قطعا عنصر زیباشناسی می‌تواند یکی از مهمترین فاکتورهایی اولیه حقوق شهروندی به حساب آید».

وی با اشاره به اینکه مردم حق دارند از محله زندگی خود رضایت داشته باشند، افزود: «مدیریت قدرتمند و هوشنمد شهری باید فضای شهر را به گونه‌ای سامان دهد که شهروندان و همچنین مسافرانی که از شهر عبور می‌کنند بتوانند از زیبایی شهر بهره‌مند شوند».
حق‌شناس با تأکید بر اینکه مهمترین وظیفه سازمان زیباسازی و مدیریت شهری توجه به عنصر زیبایی است، یادآور شد: «معتقدم سازمان و حوزه‌های زیادی می‌توانند در کنار سازمان زیباسازی به زیبایی شهری کمک کنند».

این عضو شورای اسلامی شهر تهران و ری و تجریش با اشاره به اینکه طی سال‌های گذشته به هنر تجسمی و مجسمه‌سازی لطمه‌های زیادی وارد شده است، تصریح کرد: «برخی برداشت‌های نادرست از هنر مجسمه‌سازی باعث شده این شاخه مهم هنری در کشور در معرض آسیب جدی قرار گیرد».

وی با بیان اینکه شهر تهران می‌تواند میزبان خوبی برای آثار ارزشمند هنرمندانی باشد که زیبایی را برای شهر به ارمغان می‌آورند، گفت: «مردم باید از ذات هنر بهره‌مند شوند. به‌همین‌دلیل معتقدم که وظیفۀ شهرداری و شورای شهر این است که بتواند پیوند مناسبی بین هنر هنرمندان بزرگ این سرزمین و شهروندان که به‌عنوان بزرگترین متقاضیان محسوب می‌شوند، برقرار کند».

وی به سرقت مجسمه‌های فاخر شهری طی سالهای گذشته اشاره کرد و افزود: «در دهه‌های گذشته برخورد نامناسبی با حوزۀ هنری داشته‌ایم و همین دلیلی شده تا نتوانیم به سرقت مجسمه‌هایی که در شهر انجام شده، توجه جدی داشته باشیم».

این عضو شورای شهر با اشاره به بدهی ۵۵ هزار میلیاردی شهرداری تهران که امروزه بر دوش مردم سنگینی می‌کند، گفت: «با توجه به بدهی‌های پیش‌آمده طبیعی است که اولویت اصلی شهردار تهران پرداخت حقوق ۶۵۰ میلیاردی کارمندان شهرداری تهران در ماه باشد، اولویت دوم نجات درختان شهر از خشک‌شدن و همچنین اولویت سوم، بر زمین‌نماندن زباله‌های مردم باشد. معتقدم در این گرفتاری معلوم نیست که «هنر» اولویت چندم شهردار تهران باشد».

بر اساس گزارش روابط عمومی سازمان زیباسازی شهرداری تهران، به‌گفتۀ حق‌شناس سازمان زیباسازی می‌تواند در حوزۀ هنر حرف‌های زیادی برای گفتن داشته باشد و هنرمندان با استفاده از هنر خود به داد این شهر برسند.

منبع خبر: ایسنا

۰/۵ ( ۰ نظر )
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.