برنامه آتی نظرگاه
نشست "گردشگری مذهبی در ایران؛ ظرفیت ناشناخته | چهارشنبه ۱۶ بهمن ماه ۱۳۹۸ | از ساعت ۱۶
شناسه خبر : 3038
  پرینتخانه » شهر, اخبار تاریخ انتشار : ۰۲ بهمن ۱۳۹۷ - ۸:۲۶ | 374 بازدید | ارسال توسط :
محسن هاشمی در مراسم تجلیل از فعالیت خیرین در حوزه ساخت و تجهیز خوابگاه دانشجویی گفت:

مدیریت شهری تسهیلگر جلب فعالیتهای داوطلبانه در امور خیر باشد

مدیریت شهری می تواند بجای تصدی گری در حوزه فعالیت فرهنگی و اجتماعی، تسهیلگر و حمایت و هدایت کننده فعالیتهای مردمی، داوطلبانه در امور خیریه عمومی شهر باشد.

به گزارش معاونت ارتباطات و بین الملل شورای اسلامی شهر تهران محسن هاشمی رییس شورای اسلامی شهر تهران صبح پنج شنبه بیست و هفتم دی ماه با حضور در مراسم تجلیل از فعالیت خیرین در حوزه ساخت و تجهیز خوابگاه دانشجویی و افتتاح خوابگاه شهید رفتاری اهدایی خیرین در دانشگاه امیر کبیر بر ضرورت ایجاد زمینه مشارکت و حضور داوطلبانه مردم وخیرین در جهت رسیدگی به مشکلات و پاسخ به نیازهای شهروندان تاکید کرد.

 رییس شورای اسلامی شهر تهران در ابتدای سخنانش ضمن گرامی داشت فرارسیدن ایام چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، سالروز شهادت شهید نواب صفوی و سایر اعضای اصلی گروه فداییان اسلام است که در سال ۱۳۳۴، اعدام شدند را نیز تسلیت گفت.

وی با اشاره به نشست امروز که در تجلیل از فعالیت خیرین در حوزه ساخت و تجهیز خوابگاه دانشجویی است که منجر به ساخت و تجهیز خوابگاه رفتاری شده است در باب مناسک ذیل اخلاق و روابط انسانی و در خدمت بهتر کردن زندگی اجتماعی در اسلام سخن گفت و افزود: تفسیری که ما امروز در جامعه از اسلام ارائه می کنیم، با حقیقتی که علمای بزرگ و محققین و پژوهشگران براساس اسناد تاریخی و روشهای علمی استباط و تفسیر متون دینی ارائه می کنند دارای تفاوتهایی است.

رییس شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه در اسلام اصیل و ناب، مناسک ذیل اخلاق و روابط انسانی و در خدمت بهتر کردن زندگی اجتماعی تعریف می شوند افزود: اولویت دین، رسیدگی به وضعیت و نیازهای مردم است و تعظیم شعائر و مناسبتهای دینی زمانی موثر خواهد بود که ما معیشت ونیازهای اولیه مردم را بتوانیم براورده کنیم.

وی در ادامه سخنانش گفت: در صدر اسلام نیز شاهد هستیم که پیامبر و ائمه به موضوع معیشت و نیازهای اصلی مردم اهمیت فراوانی می دادند و در حالیکه مسجد النبی با ساده ترین امکانات مانند برگ خرما مسقف و مفروش شده بود، پیامبر اکرم بیشترین توصیه را در رسیدگی به وضعیت مسلمانان نیازمند وبی پناه داشتند، نیازمندترین گروه مسلمانان که بدلیل هجرت وفرار از مکه، در مدینه هیچ ثروت، جان پناه ، غذا و حتی لباس نداشتند وب ه اصحاب صفه مشهور بودند، مورد توجه ویژه پیامبر قرار داشتند و نبی اکرم، زمان زیادی را با آنها سپری می کرد و مردم را به کمک و حمایت از آنان تشویق می کرد.

محسن هاشمی با بیان اینکه سیره همه ائمه هم همینگونه است و رسیدگی به نیازها و مشکلات مردم از شعائر اهمیت بیشتری دارد افزود:  ما باید خیرین جامعه را به سوی به ساخت و تجهیز مدارس، خوابگاهها و درمانگاهها در مناطقی که نیاز جدی وجود دارد و امکانات دولت پاسخگو نیست، سوق بدهیم.

به گفته وی اگر ما بتوانیم خیرین علاقمند، متدین و انسان دوست را به سمت تامین نیازهای اصلی و بحرانی جامعه سوق بدهیم قطعا در گرایش نسل جوان به دین و جلوگیری از انحراف و دین گریزی تاثیرگذار خواهد بود.

رییس شورای اسلامی شهر تهران افزود: همانگونه که مقام معظم رهبری در جلسات خصوصی و عمومی تاکید کرده اند امروز مساله آسیبهای اجتماعی یکی از مهمترین مسایل نظام است و با توجه به اینکه امکانات دولت و نظام پاسخگوی حل همه مسایل نیست باید بتوانیم زمینه مشارکت و حضور داوطلبانه مردم وخیرین را در جهت رسیدگی به مشکلات و پاسخ به نیازهای شهروندان فراهم کنیم.

محسن هاشمی تاکید کرد: مدیریت شهری می تواند بجای تصدی گری در حوزه فعالیت فرهنگی و اجتماعی، به تسهیل گری، حمایت و هدایت فعالیتهای مردمی، داوطلبانه و خیرین در این حوزه اقدام کند، که افتتاح این خوابگاه در این جهت کاری پسندیده است.

محسن هاشمی در خاتمه توضیحات جامعی درباره پیشرفتهای فضایی کشور و تلاش اخیر در پرتاب ماهواره افزود :
اظهارات رییس جمهور در تبیین نقش آیت الله هاشمی رفسنجانی در صنایع موشکی کشور، نفی کننده نقش دیگر عزیزان فعال در صنایع موشکی نیست و  نقش آقایان اسلامی و تهرانی مقدم و دیگر عزیزان، در بخش عملیاتی  موشک سازی که از سال ١٣۶٣ در کشور آغاز شد، ارزنده است.
از این مقطع با دستور آیت الله هاشمی رفسنجانی در سه مرکز صنایع دفاعی، سپاه و وزارت جهاد سازندگی آغاز شد و امروز به نتیجه رسیده است.

| منبع خبر : شورای شهر تهران
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.