پایگاه تحلیلی - خبری نظرآنلاین

رسانه راهبردی - انتقادی پژوهشکده نظر

تسهیل ورود دانش آموختگان نخبه دانشگاههای برتر به شهرداری تهران

چکیده: شهرداری تهران موظف شد با عقد تفاهم‌نامه با دانشگاه های برتر در چارچوب نظام نامه جذب نخبگان، زمینه جذب دانشجویان نخبه را فراهم آورد‌ .

به گزارش معاونت ارتباطات و بین الملل شورای اسلامی شهر تهران سید محمود میرلوحی در جریان بررسی ماده ۹ لایحه برنامه 5 ساله شهرداری تهران، پیشنهاد داد تا از ظرفیت دانشجویان نخبه دانشگاه های تهران استفاده شود.

عضو شورای شهر تهران پیشنهاد داد شهرداری تهران موظف شود با عقد تفاهم‌نامه با دانشگاه های برتر در چارچوب نظام نامه جذب نخبگان، زمینه جذب دانشجویان نخبه را فراهم آورد‌.

محمود میرلوحی در دفاع از این پیشنهاد گفت : شهرداری تهران دو مشکل مازاد نیرو و نبود کیفیت در نیروی انسانی دارد. که کیفیت نیروی انسانی شهرداری باید اصلاح شود. ما باید علاوه بر جذب نخبگان، نسبت به جذب افرادی که رشته های مرتبط با مشاغل را دارند اقدام کنیم.

تسهیل ورود دانش آموختگان نخبه دانشگاههای برتر به شهرداری تهران

وی با انتقاد از رویه سابق شهرداری گفت: آیا با وجود دانشگاه های برتر در کشور باید دانشگاه علمی کاربردی درست کنیم؟ آیا نباید از ظرفیت دانشگاه هایی همچون تهران، شریف، پلی تکنیک استفاده کنیم؟ چرا باید دانش آموختگان مقطع دکتری دانشگاه های برتر ما بیکار باشند؟ چند درصد از نیروهای شهرداری تهران از این نخبه ها می باشد؟ چرا باید نسبت به این همه سرمایه عظیم بی تفاوت باشیم؟

میرلوحی در ادامه سخنانش افزود: ما بایستی نسبت به استفاده از این سرمایه های علمی و انسانی احساس مسئولیت بکنیم و راه را برای ورود دانش آموختگان نخبه هموار کنیم.

پس از نظرات مخالف و موافق پیشنهاد میرلوحی مبنی بر اضافه شدن تبصره  جذب دانش آموختگان نخبه الحاقی به ماده 9 با 11 موافق و 7 مخالف به تصویب رسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

میزان مطالعه مطلب