برنامه آتی نظرگاه
نشست "گردشگری مذهبی در ایران؛ ظرفیت ناشناخته | چهارشنبه ۱۶ بهمن ماه ۱۳۹۸ | از ساعت ۱۶
شناسه خبر : 3124
  پرینتخانه » مسکن, اخبار, معماری تاریخ انتشار : ۰۷ بهمن ۱۳۹۷ - ۹:۳۰ | 443 بازدید | ارسال توسط :
علی اعطاء در جلسه کمیته معماری و طرح های شهری:

بررسی علل اجرایی نشدن بیمه تضمین کیفیت ساختمان

لازم است تا گزارشی از سوی کمیته حقوقی شورای شهر تهیه و به کمیته معماری و طرح‌های شهری ارسال شود تا علل اجرایی نشدن این بیمه تضمین کیفیت مشخص شود.

به گزارش معاونت ارتباطات و بین الملل شورای اسلامی شهر تهران چهل و هفتمین جلسه کمیته معماری و طرح‌های شهری شورای شهر تهران با حضور علی اعطا، رییس کمیته معماری و طرح‌های شهری شورای شهر تهران و اعضا در رصدخانه شهری برج  میلاد برگزار شد. در ابتدای این جلسه اعطا و سایر اعضای این کمیته از رصدخانه بازدید کرده و در جریان شیوه فعالیت این مجموعه قرار گرفتند.

در ادامه جلسه موضوع « ارائه گزارش از روند تصویب برنامه پنج ساله سوم و پیگیری اجرای احکام آن در حوزه کالبدی- فضایی» مورد بحث و بررسی قرار گرفت. اعطا با اشاره به روند برگزاری جلسات و نشست تهران ۱۴۰۲ اظهار کرد: به دنبال این جلسات نظرات اعضای کمیته معماری و طرح‌های شهری شورای شهر تهران با حدود ۵۰ پیشنهاد مطرح شد.بر همین اساس جلساتی هم با معاونت‌های برنامه ریزی و معماری و شهرسازی شهرداری تهران برگزار و احکام مربوط به حوزه کالبدی و فضایی اصلاح شد. بخش عمده پیشنهادهای کمیسیون شهرسازی و معماری و کمیته معماری و طرح‌های شهری در این باره اعمال شد.

اعطا با اشاره به اینکه به زودی روند بررسی بودجه ۹۸ شهرداری تهران در شورا آغاز می‌شود، گفت: بودجه ۹۸ برشی یک ساله از برنامه پنج ساله شهرداری تهران است و بودجه حتما بر مبنای احکام کلی برنامه سوم توسعه شهر تهران خواهد بود. لایحه بودجه ۹۸ احتمالا طی دو هفته آینده برای بررسی به شورا خواهد آمد و از سوی اعضا مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرد.

«بیمه تضمین کیفیت ساختمان و نحوه عملیاتی شدن آن» موضوع دیگری بود که مورد بحث و بررسی قرار گرفت.در ادامه این جلسه اعضای کمیته معماری و طرح‌های شهری تهران به بررسی علل اجرای نشدن این ضمانت‌نامه پرداختند و نظرات خود را در این خصوص ارایه دادند.

در پایان این جلسه اعطا اعلام کرد که در این‌باره لازم است تا گزارش مکتوبی از سوی کمیته حقوقی شورای شهر تهیه و به کمیته معماری و طرح‌های شهری شورا ارسال شود تا علل اجرایی نشدن این بیمه ضمانت‌نامه، چالش‌ها و موانع پیش روی اجرا مشخص شود.

| منبع خبر : شورای شهر تهران
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.