برنامه آتی نظرگاه
نشست "گردشگری مذهبی در ایران؛ ظرفیت ناشناخته | چهارشنبه ۱۶ بهمن ماه ۱۳۹۸ | از ساعت ۱۶
Thursday, 24 September , 2020
امروز : پنج شنبه, ۳ مهر , ۱۳۹۹ - 7 صفر 1442
شناسه خبر : 340
  پرینتخانه » برنامه ریزی و مدیریت شهر, شهر تاریخ انتشار : ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۴ | 627 بازدید | ارسال توسط :

درگفت و گوی تیتر شهر با شهردار منطقه ۶ تهران مطرح شد: مشارکت نخبگان فرهنگی و دانشگاهی در اداره شهر تهران/ برگزاری جلسات مشترک با تشکل های دانشجویی+فیلم

یکی از ویژگی های منحصر به فرد منطقه ۶ تهران به عنوان تهران مدرن، وجود تعداد زیادی از مراکر علمی و فرهنگی در این محدوده است. در واقع وجود دانشگاه های مطرح کشور از یک سو و از سوی دیگر مراکز فرهنگی و هنری، خوابگاه های دانشجویی و همچنین وجود میدان انقلاب و کریم خان […]

یکی از ویژگی های منحصر به فرد منطقه ۶ تهران به عنوان تهران مدرن، وجود تعداد زیادی از مراکر علمی و فرهنگی در این محدوده است. در واقع وجود دانشگاه های مطرح کشور از یک سو و از سوی دیگر مراکز فرهنگی و هنری، خوابگاه های دانشجویی و همچنین وجود میدان انقلاب و کریم خان زند به عنوان راسته کتاب فروشی های تهران باعث شده تا امکان حضور و مداخله نخبگان و فرهنگیان در مدیریت این محدوده بیشتر از مناطق دیگر شهر تهران باشد.

به گزارش تیتر شهر: به دلیل این ویژگی خاص منطقه ۶، تشکیل شورای فرهنگی متشکل از نخبگان، دانشگاهیان و متخصصان فرهنگی اولین اقدامی است که شهرداری منطقه ۶ تهران در جهت بهره مندی از این پتانسل بلقوه منطقه در جهت اجرا و پیشبرد برنامه های فرهنگی و اجتماعی خود استفاده کند.
شهردار منطقه ۶ تهران با بیان اینکه دانشگاه های مطرح و صاحب نامی همچون تهران، امیر کبیر، تربیت مدرس، دانشگاه آزاد و شاهد و ده ها مراکز علمی و آموزشی در منطقه ۶ وجود داشته و این منطقه را به قطب علمی شهر تهران تبدیل کرده است، در گفت و گو با خبرنگار تیتر شهر گفت: باید قبول کرد که منطقه  پیشانی فرهنگی پایتخت به شمار می رود. در کنار وجود دانشگاه های مطرح ایران در این محدوده، وجود مراکز فرهنگی و هنری، کتاب فروشی ها و کتابخانه ها، سینماها و… باعث شده تا مشارکت نخبگان در تصمیم گیری های شهری در این محدوده بیشتر از سایر مناطق شهر تهران باشد.
عظیم بابایی با اشاره به تشکیل شورای فرهنگی در منطقه ۶ افزود: این شورا متشکل از نخبگان و فرهنگیان و دانشگاهیان و افراد اهل علم  است که جلسات آن به صورت ماهانه برگزار می شود. در واقع در این شورا سعی داریم تا موضوعات تخصصی منطقه را به صورت مداوم و کارشناسی بررسی کنیم.
وی با اشاره به تفاهم نامه های همکاری شهرداری منطقه با دانشگاه مطرح ادامه داد: همچنین شهرداری منطقه با دانشگاه ها ی مطرحی چون تهران، امیر کبیر و سایر مراکز علمی که در منطقه مستقر هستند، تفاهم نامه های همکاری داریم تا موضوعات فرهنگی و اجتماعی را در حوزه دانشگاه ها و خوابگاه های دانشجویی اجرا کنیم.
شهردار منطقه ۶ تهران با اشاره به استقرار نخستین شهردخت کشور در منطقه ۶ پایتخت بیان کرد: یکی از ویژگی های منطقه ۶ استقرار و فعالیت فضایی به نام شهردخت است. در این مرکز دختران دانشجو  دور هم جمع می شوند و درباره موضوعات مختلف فرهنگی را رصد و بحث می کنند.

مشارکت نخبگان فرهنگی و دانشگاهی در اداره شهر تهران/ برگزاری جلسات مشترک با تشکل های دانشجویی مهمترین برنامه شهرداری منطقه 6 پایتخت+فیلم

در واقع شهرداری منطقه ۶ سعی کرده تا تمامی زیرساخت های لازم را جهت ارتقفای فرهنگی شهروندان این محدوده آماده کند و ارتباط بیشتر و موثرتری با نبگان، فرهنگیان و دانشجویان در پیشبرد اهداف مدیریت شهری داشته باشد.
بابایی مشارکت شهرداری منطقه در برگزاری مراسم ازدواج آسان دانشجویی را یکی دیگر از برنامه های مشارکتی با دانشگاه های مطرح دانست و یادآور شد: ۴ سال است که شهرداری منطقه همکاری خوبی در موضوع برگزاری ازدواج آسان دانشجویی با دانشگاه های مطرح دارد. این برنامه سالی یکبار توسط دانشگاه ها برگزار می شود و منطقه در طول این سال ها در موضوعات فرهنگی این زوج های دانشجو و هزینه سفر به مشهد مشارکت دارد.

 

وی با اشاره به وجود ۱۰۰ خوابگاه دانشجویی در منطقه ۶ تاکید کرد: موضوع خوابگاه های دانشجویی در منطقه ۶ یک موضوع حساسی است که نیاز به فرهنگ سازی دارد. این خوابگاه ها به صورت خوابگاه های مجردی و متاهلی در منطقه قرار دارد.
با توجه به اینکه اکثر دانشجویانی که از خوابگاه استفاده می کنند، افرادی هستند که برای ادامه تحصیل از یک شهر دیگر وارد پایتخت شده اند، در نتیجه با فضای متفاوت فرهنگی و اجتماعی در تهران روبه رو می شوند. به همین دلیل نیاز است تا فرهنگ سازی های لازم جهت آشنایی دانشجویان با زندگی در پایتخت انجام شود.
به گفته شهردار منطقه ۶ تهران؛ این برنامه های فرهنگی در خوابگاه های دانشجویی با هدف کاهش آسیب ها و معضلات اجتماعی و فرهنگی ای که امکان دارد دانشجویان در تهران با ان مواجه شوند، تدارک دیده شده است.

 

عظیم بابایی با اشاره به برنامه های فرهنگی سال جاری منطقه با نخبگان و دانشجویان دانشگاه های معتبر گفت: یکی از مهمترین برنامه های فرهنگی سال جاری منطقه ارتباط با تشکل های دانشجویی است تا با برگزاری جلسات مشترکی با مدیران شهرداری منطقه از نقطه نظرات این افراد در ارتقای زندگی در منطقه ۶ استفاده بهینه ای شود.
۰/۵ ( ۰ نظر )
برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.