برنامه آتی نظرگاه
نشست "گردشگری مذهبی در ایران؛ ظرفیت ناشناخته | چهارشنبه ۱۶ بهمن ماه ۱۳۹۸ | از ساعت ۱۶
شناسه خبر : 3636
  پرینتخانه » اخبار تاریخ انتشار : ۲۰ فروردین ۱۳۹۸ - ۹:۰۰ | 329 بازدید | ارسال توسط :
تقدیر زهرا صدر اعظم نوری از اقدامات شهرداری تهران در پی بارندگی های نوروزی؛

با لایروبی و روبسته کردن انهار شاهد آبگرفتگی در سطح شهر تهران نبودیم

خوشبختانه با اقداماتی که صورت گرفت ما نه در ایام نوروز و نه در فصل زمستان که بارش های فصلی را شاهد بودیم آبگرفتگی در سطح شهر تهران نداشتیم.

رییس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران گفت: در سال جاری با توجه به بارش های بسیار خوبی که رخ داد ما شاهد هیچ آبگرفتگی مسئله ساز در سطح شهر تهران نبودیم.

به گزارش معاونت ارتباطات و بین الملل شورای اسلامی شهر تهران زهرا صدر اعظم نوری با اشاره به بارش های نوروزی در شهر تهران گفت: با پیگیری های کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری و اقداماتی که از زمستان سال  ۹۷ از سوی شهرداری تهران آغاز شد معاونت خدمات شهری مبادرت به لایروبی انهار کرد و طی برنامه زمان بندی دقیق، مناطق شهرداری، نواحی و واحد های مختلف به رفت و روب و پاکسازی و لایروبی انهار اقدام کردند.
وی ادامه داد: خوشبختانه با اقداماتی که صورت گرفت ما نه در ایام نوروز و نه در فصل زمستان که بارش های فصلی را شاهد بودیم آبگرفتگی در سطح شهر تهران نداشتیم.

رییس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری سپس گفت: یکی از اقدامات خوب شهرداری تهران در این جهت روبسته نمودن انهار بوده که مدت زمانی می شود نسبت به این امر اقدام نموده اند. روبسته نمودن انهار علاوه بر آنکه از آبگرفتگی جلوگیری می کند در بهبود فضای بهداشتی و محیط زیستی شهر نیز بسیار مفید به فایده است و دیگر  عاملی برای تخلیه زباله نخواهد بود.
نوری افزود: خوشبختانه امسال با بارندگی خیلی خوبی که  اتفاق افتاد گرفتگی آب که خسارتی به بار آورد و معضل ایجاد کند به وجود نیامد و فقط  در مسیر هایی که شیب زیاد بود نظیر بزررگراه های شهید  ستاری و باکری شاهد شدت  جریان آب بودیم.
این عضو شورا در ادامه افزود:خوسبختانه با تمهیداتی که از سوی معاونت فنی و عمران و نیز معاونت خدمات شهری شهرداری تهران صورت گرفته نقاط آبگیر و مسئله ساز شناسایی شد و در بودجه سنواتی نیز برای رفع این موانع ردیف های بودجه ای پیش بینی گردید و در سطح محله ای، منطقه ای و فرا منطقه ای نسبت به رفع این نقاط اقدام گردید.
رییس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورا در ادامه با اشاره به امداد رسانی به موقع شهرداری تهران به سیل زدگان استان های کشور گفت: شهرداری تهران همواره  در انجام کار خیر پیش قدم است و هر جا شهروند و هموطنی  دچار مشکل یا  آسیب شود به خصوص در سطح کلان و ملی وظیفه خود می داند که به کمک بشتابد و از تجهیزات و امکانت خوبی که دارد در جهت امداد رسانی به هموطنانمان استفاده کند.
نوری تصریح کرد: خوشبختانه ما شاهد بودیم شهرداری تهران جز اولین دستگاه هایی بود که در حادثه سیل استان گلستان به کمک سیل زدگان شتافت که حتی وزیر کشور نیز  خرسندی خود را نسبت به این اقدام ابراز کردند، همینطور در حادثه سیل استان لرستان نیز شهرداری تهران از دستگاه های امداد رسان بود. لذا جا دارد از زحمات پرسنل خدوم شهرداری تهران که در ایام نوروز روزهای پر کاری را داشتند و در حال امداد رسانی به هموطنان عزیز بودند تقدیر و تشکر کنیم.
زهرا صدر اعظم نوری همچنین افزود: کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری  مسائل و موضوعات مختلف در حیطه وظایف خود را کاملا رصد می کند و از طرفی هم با  مدیریت شهری در مناطق و سازمان ها و  شرکت های ذیربط  تعامل خوبی دارد و این تعامل سبب شده تا کمبود ها و نواقص شناسایی شوند و به موقع نسبت به رفع این موارد اقدام گردد تا در نهایت به  رضایت و مشارکت بیشتر شهروندان بیانجامد.

| منبع خبر : شورای شهر تهران
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.