برنامه آتی نظرگاه
نشست "گردشگری مذهبی در ایران؛ ظرفیت ناشناخته | چهارشنبه ۱۶ بهمن ماه ۱۳۹۸ | از ساعت ۱۶
Friday, 30 October , 2020
امروز : جمعه, ۹ آبان , ۱۳۹۹ - 14 ربيع أول 1442
شناسه خبر : 781
  پرینتخانه » اخبار, برنامه ریزی و مدیریت شهر, شهر تاریخ انتشار : ۲۷ تیر ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۱ | 342 بازدید | ارسال توسط :

شکستی دیگر در پرونده سازمان مهندسی وعمران شهر تهران

پروژه احداث دوربرگردان جنوب به جنوب در بزرگراه یادگار امام بعد از چند سال هنوز وضعیت مبهمی دارد و راه تا افتتاح آن بسیار است.

شکستی دیگر در پرونده سازمان مهندسی وعمران شهر تهران

in the case of the engineerin

 

به گزارش تیترشهرزیرگذر و دوربرگردان جنوب به جنوب بزرگراه یادگار امام واقع در منطقه ۲ تهران بعد از گذشت چند سال هنوز به مرحله بهره برداری نرسیده است.

این در حالی است که هر چند ماه یکبار مقامی از شهرداری تهران وعده افتتاح آن را «بزودی» می دهد.

۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی تا مهر ۹۶

۱۲مهر سال ۹۶ اعلام شد که این پروژه پیشرفت ۶۰ درصدی داشته است. در خبری که آن زمان منتشر شد آمده است: «قاسم مالدار مجری طرح های بزرگراهی سازمان مهندسی و عمران شهر تهران با بیان آنکه عملیات حفاری شمع ها در بخش غربی پروژه احداث زیرگذر جنوب به جنوب یادگار امام(ره) به اتمام رسیده است، گفت: آخرین مرحله احداث سقف زیرگذر، متعاقب تکمیل عملیات بتن ریزی شمع ها در دستور کار قرار می گیرد.

وی همچنین با اعلام اتمام عملیات خاکبرداری شیبراهه شرقی زیرگذر جنوب به جنوب بزرگراه یادگار امام(ره)، از پیشرفت ۶۰ درصدی عملیات خاکبرداری زیر دال بتنی خبر داد.»

همچنین یک ماه بعد در آبان ماه و در اخبار بازدید پیروز حناچی معاون عمران شهرداری تهران آمده است: «زیرگذر جنوب به جنوب بزرگراه یادگار امام(ره) که وظیفه تکمیل گردش‌های ترافیکی تقاطع بزرگراه یادگار امام(ره) با خیابان آزادی را بر عهده دارد، پروژه دیگری بود که طی این بازدید میدانی مورد پایش معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران قرار گرفت؛ پروژه ای با بیش از ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی که در مرحله اجرای آخرین بخش سقف زیرگذر قرار دارد.»

وعده بهره برداری تا پایان سال ۹۶

اما دی ماه سال ۹۶ بود که مجری طرح های بزرگراهی سازمان مهندسی و عمران شهر تهران وعده بهره برداری از این پروژه را تا پایان همین سال داد.

قاسم مالدار ضمن اعلام پیشرفت ۶۷ درصدی عملیات احداث زیرگذر جنوب به جنوب بزرگراه یادگار امام(ره)، از اتمام عملیات بتن ریزی شمع ها در بخش غربی پروژه خبر داد و گفت: آخرین مرحله احداث سقف زیرگذر به موازات اجرای عملیات خاکبرداری آغاز شده است.

قاسم مالدار با بیان آنکه تکمیل عملیات احداث سقف زیرگذر جنوب به جنوب بزرگراه یادگار امام(ره) به معنای پایان عملیات سازه ای این دوربرگردان غیرهمسطح است، ابراز امیدواری کرد عملیات مذکور تا پایان دی ماه سال جاری به اتمام برسد.

براساس مطالعات و طراحی‌های صورت گرفته، تکمیل گردش‌های ترافیکی تقاطع بزرگراه یادگار امام(ره) با خیابان آزادی به دلیل بافت متراکم محل اجرای پروژه، از طریق احداث رمپ و لوپ امکان‌پذیر نیست و ایجاد دوربرگردان جنوب به جنوب در شمال خیابان آزادی ۳ گردش مهم ترافیکی در محل این تقاطع، شامل گردش‌های جنوب به جنوب، جنوب به غرب و شرق به جنوب را تامین می‌کند.

۴ ماه و ۳ درصد پیشرفت

اما در اواخر فروردین ۹۷ بود که خبر آمد این پروژه به پیشرفت ۷۰ درصدی رسیده است. به این معنی که از دی تا اواخر فروردین تنها ۳ درصد پیشرفت داشته است.

در این خبر آمده است: «احسان نوش آبادی، مدیرعامل سازمان مهندسی و عمران شهر تهران ضمن اعلام مطلب فوق افزود: دوربرگردان جنوب به جنوب بزرگراه یادگار امام(ره) که در شمال خیابان آزادی قرار دارد، ۳ گردش مهم ترافیکی در محل این تقاطع، شامل گردش‌های جنوب به جنوب، جنوب به غرب و شرق به جنوب را تامین خواهد کرد و این امر با توجه به طرح های پیش بینی شده برای توسعه بزرگراه یادگار امام(ره) و اتصال آن به میدان فتح، از اهمیت بسزایی برخوردار است.

وی با بیان آنکه پیشرفت عملیات اجرایی پروژه احداث زیرگذر جنوب به جنوب بزرگراه یادگار امام(ره) از مرز ۷۰ درصد فراتر رفته است، از اتمام عملیات خاکبرداری زیر دال بتنی ظرف روزهای آینده خبر داد و گفت: تلاش برای احداث این زیرگذر ۴۵۰ متری، در مرحله اجرای تمهیدات لازم برای تکمیل دیوار نما متمرکز شده است و پیش بینی می شود اقدامات مربوط به زیرسازی مسیر نیز به زودی در دستور کار قرار گیرد.»

بازهم وعده ای دیگر برای افتتاح

اما در اخرین خبری که شهرداری تهران در مورد این پروژه در ماه جاری منتشر کرده آمده است: «مدیرعامل سازمان مهندسی و عمران شهر تهران، گفت: زیرگذر جنوب به جنوب بزرگراه یادگار امام، پیشرفت ۸۳درصدی داشته است و هم‌اکنون عملیات نصب قطعات پیش‌ساخته نما در این پروژه آغاز شده‌است. گام بعدی برای تکمیل این زیرگذر ۴۵۰متری، شامل پیاده‌روسازی و زیرسازی مسیر است. به‌گفته احسان نوش‌آبادی، پروژه احداث زیرگذر جنوب به جنوب بزرگراه یادگار امام ازجمله پروژه‌هایی است که تا پایان تابستان امسال در آستانه تکمیل و بهره‌برداری قرار خواهد گرفت.

دوربرگردان جنوب به جنوب بزرگراه یادگار امام که در شمال خیابان آزادی قرار دارد، ۳گردش مهم ترافیکی در محل این تقاطع، شامل گردش‌های جنوب به جنوب، جنوب به غرب و شرق به جنوب را تأمین خواهد کرد و این امر با توجه به طرح‌های پیش‌بینی شده برای توسعه بزرگراه یادگار امام و اتصال آن به میدان فتح، از اهمیت بسزایی برخوردار است.»

حال مشخص نیست آیا شهردار منطقه ۲ که بسیاری از شهروندان وی را مسئول عملیات های عمرانی شهرداری در این منطقه می دانند، می تواند مانع به تعویق افتادن افتتاح پروژه زیرگذر جنوب به جنوب یادگار امام شود یا خیر؟

منبع خبر :

 

۰/۵ ( ۰ نظر )
برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.