پایگاه تحلیلی - خبری نظرآنلاین

رسانه راهبردی - انتقادی پژوهشکده نظر

تکذیب دپوی لجن فاضلاب در «خرمن تپه» جنوب تهران

چکیده: هیچ‌گونه لجنی به منطقه خرمن تپه منتقل نمی‌شود. برای دپوی لجن باید مجوزهای محیط زیستی گرفته شود و شرکت فاضلاب تهران به مراحل قانونی دپوی لجن اشراف دارد.

مجید فراهانی، عضو شورای شهر تهران در جلسه روز یکشنبه (۲۳ دی ماه) شورا اظهار کرده بود: حدود هشت سال است که شرکت فاضلاب تهران در «خرمن تپه» در جنوب تهران، زمینی حدود ۱۰۰۰ هکتار را به محلی برای انباشت و دپوی لجن فاضلاب تصفیه‌خانه فاضلاب جنوب تهران تبدیل کرده است. از این رو باید برای مدیریت این لجن‌ها و کود انسانی چاره‌ای اندیشیده شود.

زهره عبادتی، رییس اداره محیط زیست شهرستان ری درباره دپوی لجن فاضلاب در جنوب تهران به ایسنا توضیح داد: از مدتی قبل شرکت فاضلاب تهران درخواست دپوی لجن در سایت «خرمن تپه» را داشته است ولی لازم بود که ابتدا گزارش‌ ارزیابی‌های زیست محیطی خود را به ما تحویل دهد.

تکذیب دپوی لجن فاضلاب در «خرمن تپه» جنوب تهرانوی با اشاره به اینکه شرکت فاضلاب تهران پس از مدتی گزارش اولیه ارزیابی‌های زیست محیطی را به ما تحویل داد ولی مورد تایید محیط زیست قرار نگرفت، تاکیدکرد: در حال حاضر هیچ‌گونه لجنی به این منطقه منتقل نمی‌شود.
عبادتی با بیان اینکه حتی هنوز اقدامات مربوط به واگذاری زمین نیز انجام نشده است، اظهارکرد: برای هرگونه دپوی لجن ابتدا باید مجوزهای محیط زیستی گرفته شود. رییس اداره محیط زیست شهرستان ری در پایان با اشاره به اینکه شرکت فاضلاب تهران به مراحل قانونی دپوی لجن اشراف دارد، گفت: به‌طور قطع محیط زیست در این‌باره به موضوعات سلامت و بهداشت محیط توجه می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

میزان مطالعه مطلب