برنامه آتی نظرگاه
نشست "گردشگری مذهبی در ایران؛ ظرفیت ناشناخته | چهارشنبه ۱۶ بهمن ماه ۱۳۹۸ | از ساعت ۱۶
شناسه خبر : 3193
  پرینتخانه » برنامه ریزی و مدیریت شهر, اخبار, شهر تاریخ انتشار : ۰۹ بهمن ۱۳۹۷ - ۹:۳۲ | 320 بازدید | ارسال توسط :
به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی:

طرح معماری جدید ایستگاه مترو شهید حقانی تهیه شد

طیف وسیعی از فعالیت‌ها و عملکردها، ملاحظات ترافیکی، پیاده‌مدار بودن و توسعه قلمرو فضایی شهری در طرح ایستگاه مترو شهید حقانی موردتوجه قرار خواهد گرفت.

در جهت مصوبه‌های قبلی شورای‌عالی شهرسازی و معماری مقرر شده تا طیف فعالیت‌ها و عملکردها، ملاحظات ترافیکی، پیاده‌مدار بودن و توسعه قلمرو فضایی شهری در طرح ایستگاه مترو شهید حقانی موردتوجه قرار گیرد و با رعایت این ملاحظات طرح به شورای عالی شهرسازی و معماری می‌رود.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، جزئیات طرح معماری ایستگاه مترو شهید حقانی در کمیته فنی سه شورای‌عالی شهرسازی و معماری با حضور معاون معماری و شهرسازی وزارتخانه، مشاور و مجری طرح و نمایندگان اصلی کمیته فنی سه وزارت راه و شهرسازی بررسی شد تا بعد از جمع بندی برای تصمیم‌گیری نهایی به شورای‌عالی شهرسازی ومعماری برود.

فرزانه صادق‌ مالواجرد معاون معماری و شهرسازی وزارتخانه راه و شهرسازی با اعلام این مطلب که تغییرات فراوانی در طرح اولیه بر اساس نظر شورا و همچنین پیگیری‌های شهرداری ایجاد شده است، گفت: در این پروژه در بارگذاری، در نوع معماری و در شیوه مواجه با اراضی تغییرات فراوانی که مدنظر شورای‌عالی شهرسازی و معماری و کمیته فنی سه شورا بوده، تامین شده که بسیار حائز اهمیت است.

معاون معماری و شهرسازی همچنین از روند مذاکرات سازنده با سرمایه‌گذار این پروژه خبر داد و با اشاره به اینکه ساختمان بانک مرکزی در مسیر مترو شهید حقانی واقع در اراضی عباس‌آباد متاسفانه با کمترین اعمال نظر از سوی شورای عالی شهرسازی و معماری احداث شده، گفت: با تلاش شورای عالی شهرسازی و معماری ایران و پیگیری هایی که از سوی معاونت معماری و شهرسازی در طی سال‌های گذشته انجام شده تلاش می‌کنیم تا طرح معماری ایستگاه مترو شهید حقانی به صورت باکیفیت در این منطقه عملیاتی و اجرایی شود. وی همچنین رعایت حقوق مکتسبه‌ای که به دلیل صدور پروانه به سرمایه‌گذار داده شده را از اهم اتفاقات مد نظر در این طرح بیان کرد.

| منبع خبر : روزنامه اطلاعات
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.