برنامه آتی نظرگاه
نشست "گردشگری مذهبی در ایران؛ ظرفیت ناشناخته | چهارشنبه ۱۶ بهمن ماه ۱۳۹۸ | از ساعت ۱۶
شناسه خبر : 5481
  پرینتخانه » برنامه ریزی و مدیریت شهر, شهر, منتخب تاریخ انتشار : ۱۴ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۰ | 178 بازدید | ارسال توسط :
ضریب تهویه، دستگیر شهرداری تهران در بحران آلودگی هوا

«باد» هم دلیل و هم راه حل آلودگی هوای تهران

وقت آن است که شهردار تهران برای کاهش آلودگی هوا الگویی جز افزایش محدودۀ طرح ترافیک در روزهای آلوده و امید به وزیدن باد موافق طراحی کند.

با انتشار خبر شیوع کرونا ویروس در ایران و کاهش سفرهای غیرضروری، دورکاری گروه‌ها و نعطیلی مدارس و دانشگاه‌ها، خیابان‌های تهران از دو هفتۀ گذشته، کم‌تردد و خلوت شده‌اند. با این وجود، روز دوشنبه هوا برای گروه‌های حساس ناسالم اعلام شد. در حالی که در آخرین برآورد شهرداری از عوامل آلوده کنندۀ هوا، وسایل نقلیه، بیشترین سهم در ایجاد آلاینده در تهران را داشتند.
سرپرست معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران دلیل آلودگی هوا را علی‌رغم کاهش تردد خودروها در این روزها، کاهش ضریب تهویه یا همان باد دانسته است.
رحمت به پدر ضریب تهویه، که همواره دستگیر شهرداری تهران در مسألۀ آلودگی هوا بوده است، انتظار برای وزیدن آن راهکار رفع آلودگی و نوزیدن آن دلیل آلودگی هوا است.

«باد» هم دلیل و هم راه حل آلودگی هوای تهران
کاهش ۴۰ درصدی ضریب تهویه هوا نسبت به سال گذشته به تغییرات اقلیمی وابسته است و تصمیم شخصی باد است که نوزد؟ یا شهرداری برای خود سهمی در این کاهش قائل است؟
مدیریت ناقص شهر بر مبنای اسناد بالادستی که خود نیز ناقص هستند، ساخت و ساز در مسیر بادهای غربی و جنوبی تهران و تبدیل باغات به توده‌های ساختمانی در کاهش این ضریب تهویه تأثیر نداشته‌ است؟
وقت آن است که شهردار امروز تهران، که سال ۹۴ در مقام دبیر شورای عالی ایدۀ تأمین منافع مالکان باغ و اصلاح رویه در ساخت و ساز شهر را داده بود و شهرداری را ملزم به ارائۀ تأثیر عملکرد ساختمانی خود بر آلودگی هوا می‌دانست، برای کاهش آلودگی هوا الگویی جز افزایش محدودۀ طرح ترافیک در روزهای آلوده، طراحی کند.

| منبع خبر : نظرآنلاین
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.