پایگاه تحلیلی - خبری نظرآنلاین

رسانه راهبردی - انتقادی پژوهشکده نظر

شهرداری تنها 60 میلیارد تومان از محل عوارض طرح ترافیک درآمد داشته است

چکیده: شهرداری باید درآمد 470 میلیارد تومانی از محل عوارض طرح ترافیک داشته باشد، رقم دریافت شده را بر اساس اسناد ارسالی از شهرداری 60 میلیارد تومان اعلام کرد.

به گزارش معاونت ارتباطات و امور بین الملل شورای اسلامی شهر تهران، محمد علیخانی رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران در خصوص طرح ترافیک سال 97 شهرداری تهران در صحن علنی شورای شهر گفت: ماده 9 مصوبه شورای شهر برای طرح ترافیک سال 97، شهرداری را ملزم به ارائه گزارش از وضعیت اجرای طرح در مدت های سه ماهه می کند که تاکنون هیچ گزارشی به شورا ارسال نشده است. وی اظهار داشت: اگر قرار باشد که شورا برای نرخ عوارض سال 98 طرح ترافیک تصمیم گیری کند باید این مستندات برای بررسی وضعیت در اختیار شورا باشد.

رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران ادامه داد: اگر بخواهیم که عوارضی را برای این محدوده تعیین کنیم باید نخست زیرساختهای لازم را تهیه کنیم و این در حالی است که طبق اعلام کتبی، شهرداری از محل این عوارض تنها 60 میلیارد تومان دریافت کرده است و این در حالی است که باید حدود 470 میلیارد تومان به خزانه واریز می شد.

شهرداری تنها 60 میلیارد تومان از محل عوارض طرح ترافیک درآمد داشته است

وی تاکید کرد: وقتی زیرساختها فراهم نباشد در نتیجه اولویتی نیز برای بررسی با فوریت باقی نمی ماند. علیخانی در پایان صحبت هایش نسبت به ارائه لایحه تعیین عوارض طرح ترافیک در روزهای پایانی فرصت شهرداری برای بررسی نرخ های عوارض واکنش نشان داد و گفت: با وجودی که معاونت حمل و نقل و ترافیک فرصت لازم برای ارائه این لایحه را در زمانی که بتوان کار کارشناسی برای آن انجام داد، دارد اما باید مشخص شود که چرا این لایحه به اصلاح در دقیقه نود به شورا ارائه می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *