برنامه آتی نظرگاه
نشست "گردشگری مذهبی در ایران؛ ظرفیت ناشناخته | چهارشنبه ۱۶ بهمن ماه ۱۳۹۸ | از ساعت ۱۶
شناسه خبر : 2821
  پرینتخانه » برنامه ریزی و مدیریت شهر, اخبار, شهر تاریخ انتشار : ۲۵ دی ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۶ | 359 بازدید | ارسال توسط :
رئیس کمیته بودجه و نظارت مالی شورای شهر تهران:

فاضلاب تهران هشت سال است که در «خرمن تپه» دپو می شود!

تداوم این اقدامات جزیره ای به حل مساله مدیریت پسماند ناشی از تصفیه خانه فاضلاب تهران کمکی نخواهد کرد و چالشهای ناشی از انباشت بی رویه لجن پیش خواهد آمد.

مجید فراهانی در جریان صد و سیزدهمین جلسه علنی شورای شهر تهران با اشاره به شرایط انباشت فاضلاب تهران به لزوم بهره برداری و دفن مناسب لجن و کود انسانی تاکید کرد. وی با بیان این مطلب افزود: اجراء و تکمیل شبکه فاضلاب یکی از اقدامات مناسب در مسیر توسعه پایدار هر شهر به شمار می رود، اقدامی که هر چند با تاخیر در تهران آغاز شد اما تکمیل و به سرانجام رساندن آن و استفاده بهینه از آن باید در دستور کار مدیریت شهری و وزارت نیرو قرار گیرد تا ما شاهد عوارض زیست محیطی ناشی از اقدام نا هماهنگ و جزیره ای در این موضوع نباشیم.

عضو شورای شهر تهران ادامه داد: بر اساس گزارش رسانه ها و تایید معاون مهندسی و توسعه شرکت فاضلاب تهران در گفت‌وگو با رسانه هایی که این موضوع را پیگیری کرده اند ، حدود ۸ سال است که شرکت فاضلاب تهران در خرمن تپه واقع در جنوب تهران در زمینی به مساحت حدود ۱۰۰۰ هکتار به انباشت و دپوی لجن فاضلاب تصفیه خانه فاضلاب جنوب تهران اقدام نموده است و برای مدیریت،بهره برداری و دفع این لجن و «کود انسانی»اقدام مناسبی انجام نداده و شهرداری را بر اساس قانون مدیریت پسماند مسئول مدیریت لجن‌های فاضلاب و استفاده‌های بعدی از آن می داند.

به گفته فراهانی؛ مطمئنا تداوم این اقدامات ناهماهنگ و جزیره ای به حل مساله مدیریت پسماند ناشی از تصفیه خانه فاضلاب تهران کمکی نخواهد کرد و ما را با چالش های ناشی از انباشت بی رویه لجن فاضلاب و کود انسانی دپو شده مواجه خواهد نمود.

رئیس کمیته بودجه و نظارت مالی شورای شهر تهران بیان کرد: بر همین اساس و در اجرای بند ۳ ماده ۷۱ قانون شوراهای اسلامی کشور،درباره «لزوم توجه به مدیریت پسماند ناشی از تصفیه خانه فاضلاب تهران» به شهرداری تهران تذکر می دهم.

وی یادآور شد: امیدوارم با اقدام به موقع، موثر و اهتمام جناب آقای دکتر حناچی ،شهردار محترم تهران شاهد توجه بیش از پیش به مسائل زیست محیطی شهر تهران و فراهم نمودن تهران به عنوان شهری برای زندگی همه شهروندان عزیز باشیم.

| منبع خبر : تیتر شهر
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.