کارتن ها؛ نماد اضطراب زندگی اجاره نشینی

در طول زندگی اجاره‌ نشینی، کارتن ها نماد این جابجایی و اضطرابند و چنین است که با «نگرانی» از چند ماه قبل از موعد پایان قرارداد اجاره، چشمانش در خیابان به دنبال کارتن‌هاست، جعبۀ کارتن باید مقاوم باشد و تاب به دوش کشیدن زندگی او را داشته باشد پس مغازه‌هایی را برای خرید کارتن‌ های «خوب و مقاوم» به خاطر میسپارد که هرچقدر فروشنده‌اش منصف‌تر و سخاوتمندتر باشد، کرایه‌نشین بیشتر با او احساس صمیمیت میکند. 

در نشست شهرسازی روی آب مطرح شد؛ مشهودی: اساس طرح جامع شهرهای ایران روی آب بنا شده است/ منصوری: باید روی چند مساله کلیدی تهران تمرکز کنیم/ خسروی پور: اگر اجازه می‌دادند همین طرح جامع اجرایی شود امروز وضع بهتری داشتیم

نشست «شهرسازی روی آب» به منظور بررسی اثرات تثبیت جمعیت بر طرح جامع شهرها با حضور مهندس سهراب مشهودی (رییس گرونه شهرسازی جامعه مهندسین مشاور)، دکتر محمدجواد خسروی پور (رییس نهاد راهبری و پایش طرح های توسعه شهری تهران) و دکتر سید امیر منصوری (عضو هیات علمی دانشگاه تهران) در روز چهارشنبه یکم شهریورماه در گالری هنر و پژوهش نظرگاه برگزار شد.

واکاوی علل به سرانجام نرسیدن وعده ساخت 4 میلیون مسکن در گفت و گوی بازار نیوز با سید امیر منصوری؛

نظریه پرداز حوزه مسکن در خصوص عدم موفقیت دولت برای تحقق وعده ساخت ۴ میلیون مسکن گفت: عدم اقدام موثر دولت در حوزه مسکن به این علت است که کسی در دولت و وزارت راه و شهرسازی کاربلد نیست؛ وگرنه عزم و اراده برای حل مشکل در دولت وجود دارد.

اوضاع وخیم شاخص مسکن در استطاعت برای سه دهک کم درآمد

نظرآنلاین: بازوی پژوهشی مجلس شورای اسلامی در یک گزارش به نتایج بررسی خود درباره عملکرد احکام قانون برنامه پنجساله ششم توسعه در حوزه «تأمین مسکن اقشار کم درآمد» و وضعیت «شاخص مسکن در استطاعت» را منتشر کرد. در این گزارش آمده است: «کم توجهی نسبت به تامین مسکن مناسب برای اقشار نیازمند در مناطق شهری و تحولات اقتصاد کلان در چند سال اخیر مانند تورم، افت درآمد سرانه و تجربه چندین جهش قیمتی در بازار مسکن ، وضعیت رفاهی آنان را به شدت تحت تاثیر قرار داده است. در حال حاضر بر اساس آمار و اطلاعات موجودف اقشار کم درآمد دسترسی مناسبی به مسکن ندارند که این وضعیت عدم دسترسی با شدت بیشتری در مناطق شهری دیده می شود. بیش از نیمی از خانوارهای کم درآمد(سه دهک با کمترین هزینه) در مناطق شهری سکونت دارند که سهم اجاره نشینی در میان آنها در کل کشور 24 درصد و در شهرهای اصفهان، تبریز، تهران و مشهد به ترتیب 2، 23، 30 و 33 درصد است.» نویسندگان این گزارش با بیان اینکه شاخص «مسکن در استطاعت» معیاری برای اندازه گیری هزینه مسکن خانوار به دیگر هزینه های آن است، بیان کرده اند: خانواری به «مسکن در استطاعت» دسترسی دارد که سهم هزینه...

صفحه 1 از 7 1 2 7